MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ UYARINCA BİLGİLENDİRME VE ÜYELİK ŞARTLARI

 

Üye, SATICI’ya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerde bulunamaz.

 

SATICI BİLGİLERİ

Satıcıya ait bilgiler aşağıdadır:

Unvan: ARAS TUĞCU

Adres: İzkent Mah. 1321 sokak no:1 daire:11 BUCA/İZMİR

Telefon: 0850 303 71 86

E-posta: info@dersnette.com

 

KARGO VE TESLİMAT

SATICI, satın alınan ürünlerin tesliminde kargo masrafından sorumludur.

Aynı gün içerisinde saat 14.00’e kadar stok ve ödeme onayı alınan siparişinizin ürün/leri aynı işgünü içinde kargoya teslim edilir.(cuma günü 14:00 sonrası siparişler pazartesi kargoya teslim edilir) Sipariş, üye tarafından belirtilen teslimat adresine kargo tarafından teslim edilir.

Kargo tarafından belirtilen teslimat süreleri, zorunlu haller dışında 0-600 km mesafeler için 2 (iki) işgünü, 600 km üzeri mesafeler için 2-3 (iki- üç) işgünüdür.

Tüm gönderiler, ALICI tarafından belirtilen adrese ve ilgili şahsa teslim edilir.

Teslimatın gecikmesinde en sık karşılaşılan sebep; adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Bu nedenle lütfen ürününüzün teslim edilmesini istediğiniz adresi tam ve doğru olarak giriniz.

Kargo paketi teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalı ve firmamızı bu konuda e-posta veya belirtilen telefonlar vasıtasıyla bilgilendirmelidir.

Sipariş ettiğiniz ürünün belirtilen süre içinde teslim edilmemesi veya siparişle ilgili başka bir sorun yaşamanız durumunda, dersnette@gmail.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Yetkilisi’ne bilgi verebilir veya 0850 303 71 86 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

 

CAYMA HAKKI

Üye, satışa sunulan dergi örneklerini https://drive.google.com/drive/u/1/folders/0Bz642099wAwvRXZZemJpNm10ZUk Bağlantı adresinde, promosyon olarak kullanıma sunulan konu anlatımına ilişkin video örneklerini  https://www.youtube.com/channel/UCxjURQw149CiXptXTNylSbg Bağlantı adresinde ücretsiz olarak inceleyebilir, satışa konu ürünler hakkında fikir edinebilir.

Ürünlerin vergiler dahil satış fiyatları ve ödeme koşulları https://dersnette.com/paketler Bağlantı adresinde bulunmakta olup alıcının bilgilenmesine açıktır.

Alıcının cayma hakkı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin m.15/1-f bendi uyarınca bulunmamaktadır. İlgili madde şu şekildedir:

Cayma hakkının istisnaları

MADDE 15 – (1) Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz :
          a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
         b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
         c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
         ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
        d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
        e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine        ilişkin   sözleşmeler.

       f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

      g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

     ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
     h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

 

Sitemizde yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Dersnette.com’a aittir. Sitemizin içerdiği bilgi ve materyallere dair tüm telif haklar, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları kurumumuzda saklıdır. Herhangi bir kişi/kuruluş, önceden kurumun yazılı iznini almadıkça, sitemizin belli bir kısmını başka bir web sitesinde kullanamaz veya sitemize başka bir web sitesinin bağlantısını kuramaz.

Sitemizde yer alan her türlü tablo ve grafikler Dersnette.com tarafından genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu nedenle bu internet sitesinde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu tablolara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak doğrudan veya dolaylı her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve masraflardan dolayı Dersnette.com sorumlu değildir.

 

GİZLİLİK

Dersnette.com, üyelerinden zorunlu olarak alması gereken bilgiler yanında yalnızca, vermeyi hedeflediği en iyi hizmetleri sağlamak amacı ile gerekli olduğunu düşündüğü bilgileri toplamaktadır. Üyelerimizden aldığımız kişisel bilgilerin gizliliğini korumak için Dersnette.com, sistem altyapısı ve internet sunumlarını en güvenilir seviyede tutmaktadır.

Site sayfalarını, şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir, hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, sunulan raporlarımızı okuyabilir ve diğer detaylı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Size özel bilgilerinizi vermeniz durumunda, bu bilgiler, sizin haberiniz veya onayınız olmadan ya da yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece üçüncü bir şahıs veya firma ile paylaşılmayacaktır. Bu bilgiler, en yüksek güvenlik ve gizlilik standartlarımızla korunacaktır.

Sitemizdeki bilgiler, yürürlükteki mevzuatlara uygun şekilde hazırlanmış olup mevzuat ve uygulamada olabilecek değişiklikler söz konusu bilgilerin doğruluğunu etkileyebilecektir.

Sitemizin kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, bilgi naklinde gecikme, bilgisayar virüsü, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Dersnette.com sorumlu değildir.

Dersnette.com üçüncü şahıslar tarafından idare edilen internet sitelerine bağlantılar ve yönlendiriciler sağlamaktadır. Dersnette.com, bu sitelerin içeriklerini denetlememekte ve bu sitelerin kullanımından doğabilecek her türlü zararlara karşı Dersnette.com tarafından hiçbir garanti verilmemektedir.

Dersnette.com’u temsil eden bu sayfaya ve/veya Dersnette.com internet sitesinin herhangi bir sayfasına girerek, yukarıda bulunan koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Yukarıda yer alan koşulları kabul etmiyorsanız lütfen bu internet sitesini kullanmayınız.